DOKK - Kelebi Kiss István



 
2856 szerző 40067 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Bátai Tibor: egy-ügyű sorok [három tételben ugyanarról]
Türjei Zoltán: Bőrön belül
Ur Attila: Szekér
Szakállas Zsolt: Vadhajtás
FRISS FÓRUMOK

Zima István 13 napja
Ötvös Németh Edit 13 napja
Metz Olga Sára 13 napja
DOKK_FAQ 14 napja
Mórotz Krisztina 14 napja
Nagyító 14 napja
Veres Mária 14 napja
Bak Rita 14 napja
Ur Attila 14 napja
Farkas György 14 napja
Konta Ildikó 14 napja
Tamási József 14 napja
Szilasi Katalin 14 napja
Szakállas Zsolt 14 napja
Bátai Tibor 15 napja
Kránicz Szilvia 15 napja
Türjei Zoltán 15 napja
Skaliczki Péter Nimród 15 napja
Pataki Lili 15 napja
Pintér Ferenc 15 napja
FRISS NAPLÓK

 A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 13 napja
Hetedíziglen 14 napja
Macska 14 napja
ELKÉPZELHETŐ 14 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
Metz-Művek 15 napja
négysorosok 15 napja
Minimal Planet 15 napja
az univerzum szélén 19 napja
Játék backstage 20 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 20 napja
Vendég 23 napja
útinapló 23 napja
Ötvös Németh Edit naplója 23 napja
Conquistadores 24 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Kelebi Kiss István

Kelebi Kiss István költőnek 7 feldolgozatlan üzenete van.

Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

672.
2018.05.26 19:52kelebi -- re: Vers utóhanggal

Válasz erre
Előzmény
Mária köszönöm!
Nem mintha számítana (érdekelne), egy (vagy több) minőségellenőr fején maradt a kalap :)


671.
2018.05.26 19:04Kosztolányi Mária -- Vers utóhanggal

Válasz erreJózsef Attilát említeném egy lapon veled én is, de látom György már megtette.
Versed olvasva kalapom emelem most is,
üdvözlettel,
m.
A fenti posztra érkezett válaszok: kelebi


670.
2018.05.26 08:28kelebi -- re: Vers utóhanggal

Válasz erre
Előzmény
Kedves Gyuri!

Kérésednek eleget téve, nyilvánosságra hozom.
Itt ismét megszűnök.
Nem a múlandokk miatt, hiszen
ezen a téren nem panaszkodhatok.

Baráti üdv.
István


669.
2018.05.26 00:07Duma György -- Vers utóhanggal

Válasz erreBár tisztában vagyok a véleményem súlyával (súlytalanságával), szükségesnek érzem jelezni, hogy ez a vers szerintem nem a kukába való, és ha valakit meg kéne neveznem, mint a XXI. század József Attiláját, az Kelebi Kiss István lenne.

(Kedves István, tudom, hogy az ilyen jellegű hozzászólásokat nem szoktad napfényre engedni, most mégis az ellenkezőjére kérnélek, mert határozott meggyőződésem, hogy a véleményemmel nem állok egyedül, és ahhoz, hogy ennek a fórumnak tényleges súlya legyen, pont a Hozzád hasonló mesterek minél aktívabb részvétele elengedhetetlen.)
A fenti posztra érkezett válaszok: kelebi


668.
2018.05.23 21:11kelebi -- re: meo | Vers utóhanggal

Válasz erre
Előzmény
---a csillagok kellenek
---(nem lennének ott, ha nem látnám indokoltnak)
---ez egy verskollázs, ezért nem (csak) a logikai kapcsolatra kellett volna figyelni
---többen megtették...


667.
2018.05.23 20:03kelebi -- re: Vers utóhanggal

Válasz erre
Előzmény
Kedves Brigitta!

Minden szavaddal egyetértek!!! és köszönöm!

István


666.
2018.05.23 19:48Kelebi -- re: Vers utóhanggal

Válasz erre
Előzmény
Kedves György!

Amit írsz nagyon megtisztelő. Köszönöm!

az éj alól kilőtte a hurkapálcát
---ezzel az akartam mondani, hogy hajnalodik, így vasaló sem logikátlan---belátom, félreérthető---
---a „holdfényöntés” csak ebben a versben szerepel, de máshol olvashattad---

Baráti üdv. István


665.
2018.05.23 18:54Duma György -- Vers utóhanggal

Válasz erreKedves István, a képeid mindig lenyűgöznek, vegytiszta varázslat, amit a szavaiddal művelsz.
Az első két versszakod talán két külön estéről mesél?
Az ezüst pók nyilván a Hold akarna lenni, viszont a csillagpöttyös mennyezettel nehezen egyeztethető össze időrendileg a vasaló, ami feltehetően a Nap.
Az éj leszálltára alkalmazott hurkapálca kilövés is egy újabb estére utalhat.
A teknőbe öntött holdfénnyel biztos, hogy találkoztam már Nálad, olvashattam ezt az írásodat régebben is?

Nagyon örülök, hogy újra "elsőkézből" olvashatom az írásaidat.
A fenti posztra érkezett válaszok: Kelebi


664.
2018.05.23 17:57Szemere Brigitta -- Vers utóhanggal

Válasz erreKedves István!

Tetszik ez a visszatekintő, emlékező, versbe szőtt gyermeki világra-csodálkozás. Mai szemmel
nézve már-már túlzónak hatnak a fantázia képei, mégis jól ellensúlyozza a verstörténet közepén megjelenő valóságot.
Az emlékek nem múlnak nyom nélkül: a gyermekkor helyszínére visszaérkező lírai én egy pillanatra újra képes gyermeki szemmel nézni, látni a „láthatatlant”.

A tagolásra érkezett észrevétel megfontolandó. Az ív nyomon követhető (esthajnal)csillag nélkül is.

Üdvözlettel.
A fenti posztra érkezett válaszok: kelebi


663.
2018.05.22 22:39Juhász Tibor - szerki -- meo | Vers utóhanggal

Válasz erreA tagolást nem érzem átgondoltnak. A két strófa közötti csillag túlhangsúlyozza azt a cezúrát, amit a strofikus tördelés egyébként is magában rejt. Az Utóhang nem csatlakozik szervesen az első szakaszokhoz, olyan, mintha két különálló, de egy ciklusba tartozó szöveget olvasnánk. Megjegyzem, az Utóhang erősebb, mint a másik két versszak!
A fenti posztra érkezett válaszok: kelebi


662.
2017.09.29 22:56B. Tóth Klári - szerki -- meo | Kavics és virág

Válasz erreKedves István,szürreális vízióid mindig lenyűgöznek. Akármennyit olvasok belőlük, mindig képesek meglepni.
A verseidből kikandikál a képzőművész, a képeidből a költő. Jól összegyúrtad magad...


661.
2017.09.10 00:31Czékmány Sándor - szerki -- meo | Ősz van

Válasz erreEzt találtam az üzenőfalamon:

Kedves Sándor!
Ősz van c. versemhez csatolt meglátásodra
ITT válaszolnék.

A versben az UTOLSÓ-n van a hangsúly.
Azzal a sárga mezes levéllel tkp. a nyár (búcsú-attrakcióként) ugrik fejest, azért csobban.
Értem, hogy mit gondolsz logikátlannak, de LEVÉLEN semmi nem csobbanhat.

Barátsággal,
István

Erre válaszolnék ITT:

Általában a bőrömön is végigsurrannak olvasás közben a versképeid, hanggal, színnel, pillanatba fagyott állandóan zizegő mozgalmassággal (ez a „pillanatba fagyott” olyan fogalmi aláfestés akart lenni, mint a tűzijátékok élménye). Ez a versed is, mint egy svéd gyerekvers, a kiváló skandináv gyerekirodalomban vannak ilyen szövegek: a madárpihe, a sün, az arany levél, az öz, a pocsolyák tükör-sár felülete az elmúlásba rajzolva. Most így, ki tudja hányadszori olvasás után, a végét változtatnám, s nem kacsintanék ki a didaktikus, értelmező lezárással, meghagynám a pusztuló, vackoló mesevilág „távolságát”, talányosságát. Talán ezt az érzetet szerettem volna erősíteni a változatomban, bár abban tökéletesen igazad van, nem nagyon illik a lineárisra rajzolt versképbe: nálad a falevél sárga úszódresszbe öltözik és ugrik, nálam akár egy impresszionista képen, alany nélkül kavarognak a zuhanás őszi színei (legalábbis így tettek bennem:-)). Sűrűbb (illetve több „áttételt” használ) az általam kínált verskép, azon meg, hogy „kiabálsz” (nagybetűk használata) velem, semmit nem változtat, hogy nálam csobbanhat a nyár akár levélen is, ha versben vagyok, és tükörfelületként használom (a verset). Tulajdonképpen zavarban vagyok, mert az átíratom úgy is értelmezhető, hogy a nyár ugrik sárga mezben fejest, és a már vízben lévő utolsó levélre érkezik csobbanva (így pedig csak egy összetett megszemélyesítés). Na mindegy, legközelebb maradok inkább az olvasásodnál:-))

Természetesen a versed: marad

Őszinte barátsággal
Sándor


660.
2017.09.08 14:25Czé -- Ősz van

Válasz erreÜdvözöllek, István!

Rég jártam itt, de minek is zargatnálak:-)) Viszont ebben a versedben van valami, amit nem szívesen hagynék szó nélkül:

"Sárga mezben
fejest ugrik
az utolsó levél.
Csobban a nyár."

helyett talán jobb lenne:

"Sárga mezben
fejest ugrik,
az utolsó levélen
csobban a nyár."

Hm?
Sándor


659.
2017.08.30 21:40Bártfai Attila Márk - szerki -- meo | Sós illat

Válasz erreKedves István!

Mintha kék karamellába haraptam volna. Remek. Marad persze.

Üdvözlettel!


658.
2017.08.29 14:21klebi -- Top Secret

Válasz erreKöszönet a marasztalásért!.


657.
2017.08.24 21:45Tóth Csilla - szerki -- meo | Sós illat

Válasz erreKedves István, a verszáró "is" nélkül nem lenne erősebb a befejezés?
Én úgy hallom.
Üdvözlettel, Csilla


656.
2017.08.02 16:20Filip Tamás - szerki -- meo | Top Secret

Válasz erreKedves István!

Nemcsak az út, hanem ez a vers is afféle gemkapocs.
Mintha egy bűvész kezében lenne, aki néhány ügyes mozdulattal összefog emléket, jelent, jövőt. Egy ösvényen lehet bebolyongani az égit és a földit.

A versed képes arra, hogy mutasson valamit, ami egyszerre otthonos, miközben titkokkal teli.

Üdvözlettel,
Filip Tamás


655.
2017.07.02 08:48kelebi -- re: meo | Csillag-Braille

Válasz erre
Előzmény
Kedves Dávid!

A cím valóban túlbeszélt.
Kérlek, „belülről” javítsd ki.
Előre is köszönöm!


654.
2017.07.02 08:29Cservinka Dávid - szerki -- meo | Csillag-Braille

Válasz erreTisztelt István, egy kialakult, tudatos költészettel felöltözködött szerző esetében ritkán gondolom azt, hogy amit a dokk számára prezentál, az a mi kategorizálásunk szerint múlandó lehetne. Jelen esetben sem gondolom, viszont, ha lehet, javasolnám a cím egyszerűsítését a sima Braille-re. Üdv.
A fenti posztra érkezett válaszok: kelebi


653.
2017.06.14 10:18kelebi -- re: meo | Ma

Válasz erre
Előzmény
Tartalmas szerelem! Remélhetőleg örök!


652.
2017.06.14 09:41Tóth Csilla - szerki -- re: meo | Ma

Válasz erre
Előzmény
Kedves István, én most épp Weöres Sándorba vagyok visszaszerelmesedve.:-) Gondoltam, megírom. Üdv,
Csilla
A fenti posztra érkezett válaszok: kelebi


651.
2017.06.13 17:49kelebi -- re: meo | Ma

Válasz erre
Előzmény
Kedves Csilla!

Klassz lenne, ha a szem és képi gondolkodás találkozna.
Az már régen kiderült, hogy neked teljesen más a véleményed arról: egy szöveg mikor Vers. Ez nem baj. Sőt!
A fenti posztra érkezett válaszok: Tóth Csilla - szerki


650.
2017.06.13 17:24kelebi -- re: meo | Ma

Válasz erre
Előzmény
Kedves Tamás!
Köszönöm a meot!


649.
2017.06.13 10:42Tóth Csilla - szerki -- meo | Ma

Válasz erreKedves István, ott éled a vers, hogy a "folyót elnevezzük mának", a többi nekem csupán érdekes párhuzamteremtés, amiben van egy kis rádolgozás, hogy üljön is. Mindezt azért írtam meg, mert emiatt nekem épp hogy nem friss a vers, és talán érdekes más szemével is látni egy saját szöveget. Bár, ez csak az én szemem.
A fenti posztra érkezett válaszok: kelebi


648.
2017.06.12 22:07Filip Tamás - szerki -- meo | Ma

Válasz erreKedves István!

Megint meggyőztél arról, hogy a legkézenfekvőbb dolgot is lehet friss szemmel nézni.
Azt hiszem, Cioran írja valahol, vagy mondja egy egy interjúban, hogy az emberi létet az időnek ez a szakaszossága (nappal-éjszaka-nappal-éjszaka...) teszi elviselhetővé, hogy minden ébredés ad valami csekély reményt arra, hogy értelmet vihetünk az életünkbe.

Barátsággal,
Filip Tamás
A fenti posztra érkezett válaszok: kelebi



0 25 50 75 100 125 150 175 200 225 250 275 300 325 350 375 400 425 450 475 500 525 550 575 600 625 650

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-11 18:12   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 18:10   Napló: A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS
2026-06-11 18:01   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 17:43       ÚJ bírálandokk-VERS: Kási Ferenc/ Francesco Padló
2026-06-11 15:54   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:38   új fórumbejegyzés: Metz Olga Sára
2026-06-11 15:36   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:30   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:26   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 15:18   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit