Visnyei Ferenc László : Barangolások a végbelemben



 
2856 szerző 40067 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Bátai Tibor: egy-ügyű sorok [három tételben ugyanarról]
Türjei Zoltán: Bőrön belül
Ur Attila: Szekér
Szakállas Zsolt: Vadhajtás
FRISS FÓRUMOK

Zima István 13 napja
Ötvös Németh Edit 14 napja
Metz Olga Sára 14 napja
DOKK_FAQ 14 napja
Mórotz Krisztina 14 napja
Nagyító 14 napja
Veres Mária 14 napja
Bak Rita 14 napja
Ur Attila 14 napja
Farkas György 14 napja
Konta Ildikó 14 napja
Tamási József 14 napja
Szilasi Katalin 14 napja
Szakállas Zsolt 15 napja
Bátai Tibor 15 napja
Kránicz Szilvia 15 napja
Türjei Zoltán 15 napja
Skaliczki Péter Nimród 15 napja
Pataki Lili 15 napja
Pintér Ferenc 15 napja
FRISS NAPLÓK

 A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 13 napja
Hetedíziglen 14 napja
Macska 14 napja
ELKÉPZELHETŐ 15 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
Metz-Művek 15 napja
négysorosok 15 napja
Minimal Planet 16 napja
az univerzum szélén 19 napja
Játék backstage 20 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 20 napja
Vendég 23 napja
útinapló 23 napja
Ötvös Németh Edit naplója 24 napja
Conquistadores 24 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK

Visnyei Ferenc László
Barangolások a végbelemben

1.

Első nap délben keltem fel éppen,
Ágyamban feküdt a jó Lajos,
Álmodott szépen, álmába lépnem,
Tudtam, hogy mostan nagyon bajos.
Végül felébredt, s kábán rámnézett,
A szivem meglágyult ettő',
A szivem meglágyult, de alul megrándult,
S keménnyé vált az a nemtő.

2.

Jött a betárazás, és a csatározás,
Egyre csak dúlt a nemes harc,
A lyukért melyben elveszni kedvem
Lenne, de hátamon maradt egy karc.
Így hát Lajos győzött, és gyorsan megfőzött,
Cserélünk majd mindezek után,
S elveszett ott hátul, s a végbélnyílástul
Mindketten néztünk nagyon bután.

3.

Második nap reggel arra ébredtem fel,
Lajos már hazament, pénzem
Elvitte, mert kellett, s ez volt, mit fizettem,
És én úgy éreztem: végem!
Úgyhogy barangolni indultam, mint holmi
Lyukpecér megjátszott kéjjel,
És végül találtam egy fiút gatyában,
S egy tizesért enyém lett éjjel.

4.

A neve Dénes volt, és nagyon éhes volt,
Nem kenyérre, de másra.
És ő nagylelkűen felajánlott nekem
Egy jó kis helyet oda hátra.
Jobb volt, mint Lajossal, gondoltam azonnal
És megtörtént mégegyszer...
S elvesztem ott hátul, s a végbélnyílástul...
Mondtuk mindketten: "Mégegyszer!"

5.

Harmadik napomban, a földi nyomorban
Megkívántam még egyet.
Kimentem sétálni, és néha megállni
Megmérni mást és egyet.
Úgy láttam, ez most jó, s kezembe megfontolt
Tapintásokkal vettem,
S szemléltem másokat: kicsiket, nagyokat,
És otthon én behelyeztem.

6.

Behelyeztem hátul, behelyezte hátul
Alul is, felül is egyet.
Kettős az élvezet, kétszer is fizetek,
De megéri középen lennem.
Ezért járok oda, az utcasarokra,
Hallottam róla egy bárban...
S elvesztünk ott hátul, s a végbélnyílástul
Bambultunk mindahárman.

7.

A negyedik napon akartam nagyon,
De közbeszólt a jó patrónus:
Az egészségemért, s további létemért
Vár rám az urológus.
Gondoltam: "Ajjajjajj!", s határozott hanggal
Beköszöntem, s beléptem.
Zöld kesztyűben várt rám urológus komám,
Ez élvezni fogom? Hát kétlem.

8.

Azt mondta "Jónapot!" és emelt kalapot,
S ezt mondta: "Vetkőzz ember!"
És pedig vetkőztem és előredőltem,
S hagytam, hogy turkáljon bennem.
"Hm, hm, ez nem is rossz", fejemben ily dolgok
Peregtek, és ő rámlesett.
Elveszett ott hátul, s a végbélnyílástul
Személyem szerelembe esett.

9.

Ötödik hajnalon, aludni nem tudok,
S a napfény az ágyamon vala,
Kezembe vettem hát a kis kemény csodát,
Telefonom, s felhívtam vala.
Urológus Ulrik a neve, s beugrik
Ágyamba egy fertályóra után.
"Találd ki kis huncut, úgy, mint a dugongok,
Mért nézel nemsokára bután?"

10.

A péntek vele telt, s estére kincset lelt,
Elfáradt már a jó Ulrik,
De én még akartam, és gyors' megvakartam
Zacsi felett a gumit
Azt mondta: "Na jó!, még egyszer, s ha jó
Holnap is jövök majd hozzád..."
Eltűntem ott hátul, s a végbélnyílástul...
És most egy istenhozzád!

11.

Hatodik éjjelen, furcsa történt velem,
Nem jössz rá, kivel voltam.
Először még reggel, kimenvén nagy kedvvel
Vadászatra indultam.
Ma volt a szabadnap, s csak csajok maradtak
Gondoltam: hát így is jó.
Választottam kettőt, s megtömtem (nem bendőt!)
Rájöttem: "Jé, ez is jó!"

12.

Azóta minden nap ágyamba bejutnak
Fiúk, lányok és mások.
Kisfiúk, nagyfiúk, két karral karolók,
S mindegyiknek beások
A fúrópajzsommal, és négyes metróval
Járok ki oda az útra,
De azóta is hátul, s a végbélnyílástul
Jutok el mindig a csúcsra.





Hagyjon üzenetet a szerzőnek!

Csak ehhez a vershez tartozó hozzászólások

Hozzáadás a KEDVENC VERSEK listájához.



Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-11 18:12   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 18:10   Napló: A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS
2026-06-11 18:01   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 17:43       ÚJ bírálandokk-VERS: Kási Ferenc/ Francesco Padló
2026-06-11 15:54   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:38   új fórumbejegyzés: Metz Olga Sára
2026-06-11 15:36   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:30   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:26   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 15:18   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit