Kránicz Szilvia : Fülike és a halál - utolsó jelenetek



 
2856 szerző 40067 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Bátai Tibor: egy-ügyű sorok [három tételben ugyanarról]
Türjei Zoltán: Bőrön belül
Ur Attila: Szekér
Szakállas Zsolt: Vadhajtás
FRISS FÓRUMOK

Zima István 14 napja
Ötvös Németh Edit 14 napja
Metz Olga Sára 14 napja
DOKK_FAQ 14 napja
Mórotz Krisztina 14 napja
Nagyító 14 napja
Veres Mária 14 napja
Bak Rita 14 napja
Ur Attila 15 napja
Farkas György 15 napja
Konta Ildikó 15 napja
Tamási József 15 napja
Szilasi Katalin 15 napja
Szakállas Zsolt 15 napja
Bátai Tibor 15 napja
Kránicz Szilvia 15 napja
Türjei Zoltán 16 napja
Skaliczki Péter Nimród 16 napja
Pataki Lili 16 napja
Pintér Ferenc 16 napja
FRISS NAPLÓK

 A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 14 napja
Hetedíziglen 14 napja
Macska 14 napja
ELKÉPZELHETŐ 15 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
Metz-Művek 15 napja
négysorosok 16 napja
Minimal Planet 16 napja
az univerzum szélén 20 napja
Játék backstage 20 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 21 napja
Vendég 23 napja
útinapló 23 napja
Ötvös Németh Edit naplója 24 napja
Conquistadores 25 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK

Kránicz Szilvia
Fülike és a halál - utolsó jelenetek

Néhány nappal később azt mondták,
Jó gazdi voltam.
Csak arra emlékszem, mennyire profán volt a vége.
Gyertyákat akartam gyújtani.
William Walton A pacsirta felemelkedését akartam hallgatni,
hogy Nigel Kennedy és a hegedűje
legyen az utolsó, amit hallasz itt.
Nem jött össze.
A szobában szétdobáltak mindent,
az orvosi táska nyitva –
mint egy szörnyekkel megpakolt, kitárt szekrény
injekciós tűk becsomagolva, a leleteid kiteregetve az asztalon..
Kupleráj volt. Rosszul voltam tőle.
A nővér, aki az éjszakás doktornővel jött,
férfiasan nagydarab volt és kedvetlen.
Ki kellett tölteni valami hülye papírt, hogy nem voltál
veszett és nem haraptál meg senkit az elmúlt két hétben.
Miután visszahoztalak a szomszédból
- elbúcsúztak tőled, még kiszaladtál a lépcsőházba is -
steril, hideg, fehér volt a nappali
mintha fertőtlenítették volna a levegőt is,
pedig az energiatakarékos izzó fénye
mindig ilyen a nagylámpában.
Az ügyeletes doktornő asszisztense
volt a türelmetlen halál apródja, részvét nélkül
toporgott, meló van, csináljuk már.
Dani kiment a másodiknál. Azt hitték,
gyáva leszek, ott hagylak, mondták,
nem szép látvány és lehet, hogy a szívedbe
kell szúrni. Arra gondoltam, hát legyen
és majd csukva tartom a szemem.
Szerencse, igaz?  Elvittelek arra a második,
már értelmetlen vérvizsgálatra – mindketten tudtuk-
így a mancsodon még nem nőtt vissza a szőr egy kis helyen.
Végül oda adták az utolsó adagot.
Ott ültem a pokrócon, két kezem között
feküdtél, csak simogattalak és nem tudom,
mit hajtogattam már.
Talán azt, hogy minden rendben lesz.
Aztán azt mondta a doktornő:
“Megállt a szíve.”
Ennyi? Nem tudom mit vártam.
Azok a hülyék pedig elővettek egy szemeteszsákot
és azt hitték, beleteszlek. Hát nem.
Kikísértem őket a lépcsőházba és azt mondták
Viszlát. Tudtam válaszolni: Viszlát.
Aztán betetettelek a kis utazódobozodba
és mécsest gyújtottam.
Ha Danit nem kellett volna vigasztalni,
ott virrasztok melletted egész hajnalban.
Így viszont felváltva bőgtünk és nem lehettem ott melletted.
Ott kellett volna ülni a hideg parkettán az előszobában,
amíg kihűl a tested. Imádkozni. Vagy üvölteni.
Másnap, mikor jött a hamvasztós fickó érted,
talán 15 percem volt veled munka után.
Ültem a földön, és néztelek. Bőgtem.
Ugyanígy sírtam 12 éve, mikor a szőnyegen életet adtál
Éppen az x-edik kismacskának és ott lehettem.
Most (is) gyönyörű voltál, nyugodt szfinx. Megdermedt szeretet.
Levittelek az autóhoz, a kombi hátuljába mikor betettelek
téged a kosárral, éreztem a dögszagot.
Rosszabb volt, mint a diagnózis.
Még hajnalban levágtam egy tincset a hajamból
és a mancsodra kötöttem egy kék szalaggal.
El kellett égetnem egy darabot magamból.
A  plüss kiskutya, amit még Kingától
loptál el az éjjeliszekrényről, ő is veled ment.
Utoljára megsimogattalak. Jó utat.
Aztán elvittek. Másnap – a sors tréfája
- már fehér porcelánban – végre megnézted
a munkahelyem. Az asztalon ültél.
Meg is írtam a főnökömnek,
Végül itt járt a cirmos.
Nem teszem fel többé a kérdést esténként
vacsoraidőben: mit kap a cica?
16 és fél évet.
Tudod, pocak, lehet, hogy baromság volt a hamvasztás.
De kint már hideg van, hó, a redőnyszaggató szél is fúj
Te pedig BENT vagy velünk. Remélem, nem haragszol,
amiért lefújtam a randit a kukacokkal és nem lesz belőled virág.
Jobban is megrendezhettük volna azt a jelenetet?
Nem tudom. Elvileg kiengedtelek a testedből.
Gyakorlatilag beengedtelek.






Hagyjon üzenetet a szerzőnek!

Csak ehhez a vershez tartozó hozzászólások

Hozzáadás a KEDVENC VERSEK listájához.

Feltöltés ideje: 2010-12-16 14:54:58
Utolsó módosítás ideje: 2010-12-16 14:54:58


Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-11 18:12   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 18:10   Napló: A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS
2026-06-11 18:01   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 17:43       ÚJ bírálandokk-VERS: Kási Ferenc/ Francesco Padló
2026-06-11 15:54   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:38   új fórumbejegyzés: Metz Olga Sára
2026-06-11 15:36   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:30   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:26   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 15:18   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit